FİRMA SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


Günümüzde asansör teknolojisi çok büyük gelişmeler göstermektedir bu gelişmeleri gerçekten montajlarında uygulayan iş ahlakına sahip pek çok firma vardır. Fakat her işte olduğu gibi bilinçsiz müşterileri kandıran pek çok firmada bulunmaktadır. Ve yine ne yazık ki bu firmalar yüzünden gerçek asansör kurmaya çalışan firmalarda bu alanda büyük yaralar almaktadır.

Biz KIRSAN ASANSÖR olarak müşterimizi bu konuda bilinçlendirmeyi kendimize bir borç biliriz.Bu yüzden firma seçerken sizlere dikkat edebileceğiniz birkaç husus hakkında bilgi vermeyi kendimize bir borç biliriz;
 

  • Asansör insan veya yük taşıyan bir elektrikli araçtır esas olarak insan hayatı söz konusudur. Bu yüzden seçeceğiniz firmanın CE, ISO 9001:2000, TSE ve diğer belgelerine sahip olup olmadığını iyice kontrol etmenizde büyük yarar görüyoruz. Günümüzde birçok firma başka bir firmanın TSE belgesi adı altında çalışmaktadır veya TSE ve diğer belgelerine sahip değildir. Bu tip firmaları seçmenizi tavsiye etmiyoruz.


  • Gerçek bir asansör firması minimum bir yıl garanti ve bedava bakım garantisi vermelidir. Bunlara dikkat etmeniz kendi güvenliğiniz için önemlidir.


  • Asansörde diğer bir dikkat edilmesi gereken unsurda çelik konstrüksiyondur. Lütfen çelik konstrüksiyon planını asansör yaptıracağınız firmadan isteyip bu işin ehli olan kişilere kontrol ettiriniz.(Hiç bir asansör normal çalışırken çelik konstrüksiyonunda sorun çıkarmaz. Asansörün çelik konstrüksiyonu kaza anındaki dayanıklılığa göre ölçülür.)


  • Seçtiğiniz firmadan mutlaka daha önce yaptığı asansörlerin referanslarını isteyiniz. Bizzat gidip yerlerinde asansörleri inceleyiniz.


  • En önemli konu ise malzeme seçimini asansörcüye bırakmayınız. Siz kendiniz bir şartname hazırlayıp asansörcünün bu şartnameye uymasını sağlayınız. Gerçek asansörcülerin en büyük sorunu budur. İyi malzeme ve kötü malzeme arasında çok büyük fiyat farkları vardır. Müşterinin malzeme ayrımını en iyi şekilde yapabilmesi için bizim tavsiyemiz kendisinin bir şartname hazırlamasıdır.


  • Bir asansör firması kanuna göre bünyesinde en az bir makine mühendisi ve bir tane elektrik mühendisi çalıştırmak zorundadır.


  • Lütfen bu önerilerimize kendi can güvenliğiniz için dikkat ediniz.

 

Teknik Bilgiler > Önerilerimiz

Ara

Anket

Asansör Bakımını Yaptırıyormusunuz ?
Evet
Hayır
Seyrek
Sonuçları göster

Sosyal Medyada Biz